Czyli jak zabezpieczyć się przed wyzwaniami prowadzenia klientów podczas pandemii?

Przygotowując się do tej pracy postanowiłem przeprowadzić liczne wywiady z trenerami personalnymi, którym udało się przestawić na prowadzenie treningów online z sukcesem dla siebie i swoich klientów.

Ciekawą obserwacją jest również to, że dzięki takiemu właśnie przekształceniu swojej profesji zwiększyli swoje przychody z dodatkowych źródeł, takich jak produkty, suplementy, czy urozmaicone plany treningowe.

W tym artykule przedstawię Ci, drogi czytelniku, jak skutecznie zabezpieczyć się od strony prawnej korzystając z odpowiedniego  ubezpieczenia OC na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń podczas prowadzenia swoich podopiecznych online.

Jeżeli się tutaj znalazłeś zdajesz sobie sprawę czym jest trening personalny, a nawet wielce prawdopodobnym jest, że potrafisz go dobrze przeprowadzić, dlatego właśnie ominę część teoretycznego opisywania procesu prowadzenia klienta online, a dla niewtajemniczonych nadmienię tylko, iż prowadzenie treningów personalnych online polega na szerokim wachlarzu opcji, począwszy od sesji 1on1 Trenera z klientem, gdzie klient w wybranym przez siebie miejscu przechodzi trening nadzorowany przy użyciu  kamery, gdzie po drugiej stronie ekranu znajduje się jego Trener.

Dodatkowe opcje prowadzenia klientów online to:

  • zajęcia grupowe online,
  • nagrania treningów/ćwiczeń przygotowane przez trenera,
  • budowanie planów treningowych dla swoich podopiecznych,
  • konsultacje treningowe przez telefon lub video, i wiele innych.

Z tak szerokim spectrum, możliwości zarobkowe Trenerów Personalnych zdecydowanie się zwiększają, oraz prowadzą do zjawiska optymalizacji czasowej, o którą tak ciężko prowadząc treningi face2face.

Musimy jednak zwrócić uwagę, że gdzie pojawiają się takie możliwości, pojawiają się również zagrożenia. Jednym z nich jest oczywisty brak asekuracji podopiecznego w potrzebie, lub odpowiednie zabezpieczenie podopiecznych swoją polisą OC aktywną tylko w sali lub jednostkach treningowych prowadzonych tradycyjnie.

Właśnie przez takie wyzwania w Podioom wchodzimy na szczyty aby zawodowi Trenerzy Personalni mogli czuć się bezpiecznie. Przez to właśnie powstało dedykowane ubezpieczenie OC dla trenerów personalnych, które obejmuje całe procesy treningowe!

Nasuwa się pytanie, jak to działa dla Trenera Personalnego?

Dzięki takiemu sprecyzowanemu ubezpieczeniu zarówno Trener jak i Trenujący są zabezpieczeni na całe procesy treningowe, czyli spotkania face2face lub online, ale również wszystko co dzieje się w tak zwanym międzyczasie: treningi jako zadania domowe, plany treningowe, instrukcje trenerskie, i wiele innych.

Daje to bardzo dużą przewagę konkurencyjną w przeciwieństwie do Trenerów niewyposażonych w podobny produkt. Dzięki takim ruchom rynkowym łatwiej będzie wybić swoją ofertę spośród ogromu Trenerów sprzedających treningi online i zwiększyć przychody z sprzedaży treningów. Dodatkowo nasze badania rynkowe wykazały zdecydowaną przychylność trenujących do skorzystania z nowych usług sportowych, u Trenerów zabezpieczonych odpowiednim ubezpieczeniem, w porównaniu do Trenerów nie posiadających takich dróg asekuracji swoich podopiecznych.

Takie innowacyjne ubezpieczenie jest dodatkiem aplikacji Podioom PRO - Polskiej aplikacji do zarządzania całym biznesem trenerskim, od grafiku, klientów, sald ich konta, pakietów czy komunikacji i wielu innych.

Aplikacja Podioom PRO jako jedyna oferuje takie zabezpieczenie dla Trenera Personalnego, a wszystko to dzięki bliskiej współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Europa.

O ogłoszeniu tej współpracy zrobiło się głośno na początku Września 2020r. Kiedy to jeden z ambasadorów marki - Grzegorz Krychowiak, przyleciał do Polski aby ogłosić taką innowacyjną współpracę.

Aplikacja Podioom PRO dba o bezpieczeństwo relacji obydwu stron, zarówno Trenera, jak Trenującego, do kwoty 200 tyś zł, a ewentualne wypłacone odszkodowania nie narażają żadnej ze stron na zwiększenie składek ubezpieczeniowych.

Aplikacja ta łączy się z dodatkową aplikacją przygotowaną dla klientów - Podioom, dostępną darmowo w sklepach takich jak Sklep Google Play czy Apple Store. Dodatkową jej funkcją jest pozycjonowanie się na listach w danym mieście, jako zweryfikowany Trener zabezpieczony ubezpieczeniem OC, dostępny dla nowych potencjalnych klientów, których chcemy zapewnić Trenerom, przez wiele działań wewnętrznych. Ich efekty powinny być widoczne wkrótce.

Ściągnij aplikację pod tym linkiem i zadbaj o bezpieczeństwo siebie i swoich klientów już teraz:

https://podioom.page.link/PRO_OC

Co mogę obiecać ze swojej strony, robimy wszystko aby pomóc branży fitness, która jest nam tak bliska, a to jeszcze nie koniec naszych działań.

Stay tuned i dziękuję za lekturę.

PS: Jeśli chcesz nas bliżej poznać, zapraszamy:

NASZE SOCIAL MEDIA

Nasza grupa Facebook’owa dla Trenerów:
https://www.facebook.com/groups/1736002273122014

Dołącz do grupy podioom PRO: profesjonalni trenerzy